آشنایی با فرھنگ مردم آلمان

مردم آلمان ھم مانند ھر ملتی، آدابی و رسوم دارند که با آن آداب و رسوم، رفتارشان معنی پیدا می کند. در اینجا قصد داریم چند توصیه برای شما داشته باشیم برای آن که در هنگام سفر به آلمان راحت تر باشید، با ساربان گشت همراه شوید.

 

همه چیز درباره کشور آلمان

توصیه های سفر به آلمان

1) چنانچه در رستوران برای صرف غذا می روید، اگر آرنج ھای خود را روی میز قرار دھید، دور از ادب است و در رستوران نباید موقع غذا خوردن از مچ دست بیشتر روی میز قرار گیرد و موقع غذا خوردن باید چنگال غذا خوری را تا اتمام غذا به دست داشته باشید و ھرگز نباید چنگال در دست راست قرار گیرد. انعام دادن در رستوران ھا از آداب مردم آلمان است و معمولا برای این کار پانزده درصد از بھای غذا را به پیشخدمت می دھند. برای پرداخت بھای رستوران در بسیاری از رستوران ھا می توانید از کارت ھای اعتباری بین المللی یا کارت بانک ھای آلمانی نیز استفاده کنید. پرداخت نقدی ھم که موجب خوشنودی صاحب رستوران است.

 

2) مردم آلمان معمولا در روزھای یکشنبه (که تعطیل ھستند) به جای صبحانه و ناھار وعده غذایی به نام برانش می خورند که از ساعت یازده تا دو بعد از ظھر در ھتل ھا سرو می شود. این وعده غذایی بسیار خوشمزه است.

 

بیشتر بخوانید:  قانون دوبلین ۳ چیست؟

3) در کشورھای اروپایی، حمل و نقل با تاکسی بسیار گران است. خیلی از مسیرھا را اگر به جای تاکسی با اتوبوس یا مترو طی کنید، به نفع شما است. با پرداختن یک چھارم بھای تاکسی میتوان از وسایل دیگر برای جابه جایی استفاده کرد. در فرودگاه و ایستگاه ھای مترو نیز می توانید، نقشه کامل و زمان حرکت اتوبوس ھا و مترو را بخرید. بعد که اتوبوس و مترو را در ھمان زمان مشخص دیدید حالا نوبت شماست که با تعجب به دور و بر خود نگاه کنید. معمولا بلیت مترو را چک نمی کنند، اما اگر مامور مترو از کسی بلیت بخواھد و نداشته باشد، جریمه اش تا سی برابر بھای خود بلیت است. پس بھتر است که زرنگ بازی در نیاورد. اگر تا نیمه شب در خیابان ماندید، آن وقت مجبور ھستید که از تاکسی استفاده کنید. برای پرداخت ھم راننده از شما ھمان بھایی را می گیرد که روی تاکسی مترش نوشته شده است. نگران کلاه رفتن به سرتان نباشید.

 

بیشتر بخوانید:  مکان‌های برتر گردشگری در ایتالیا

4) مردم آلمان ھنوز ھم از رفتارھای ھیتلر که باعث به خاک و خون کشیده شدن اروپا شد، خجالت می کشند و برای ھمین زیاد دوست ندارند که از آن دوران صحبتی بکنند. اگر ھم گردشگری از سر شوخی بخواھد چیزی (مثلا ھایل ھیتلری) به آن ھا بگوید می رنجند. شوخی ھیتلری ھم که جای خودش را دارد. پرسیدن این که شما اھل کجا ھستید ھم از آن دست سوال ھایی است که آن ھا را ناراحت می کند. آلمان ھا آن قدر از نقش خود در تاریخ جھان ناراحت ھستند که مردم عادی این کشور، دسته ھایی را ترتیب داده اند که در صورت تعرض نئونازی ھا به خارجی ھا از خارجی ھا دفاع کنند و البته به خارجی ھا توصیه اکید دارند که اصلا در محوطه ھایی که امکان دارد، نئونازی ھا حضور داشته باشند، رفت و آمد نکنند. یکی از این مکان ھا، محله ھای شرق برلین است. در این محل خارجی ھا را به عنوان سرسیاه می شناسند (به خاطر رنگ موھایشان) و در صورتی که ساعت ده شب به بعد در این محله ھا حاضر شوند، با خطر جدی روبه رو می شوند. نئو نازی ھا، لباس ھای مشکی به تن می کنند، موھایشان را به سر و شکل عجیبی در می آورند و چکمه به پا دارند.

 

بیشتر بخوانید:  برترین چشم‌اندازهای شهر رم ایتالیا

5) مردم آلمان برخلاف فرانسویان، در صورتی که انگلیسی بدانند، حتما با شما انگلیسی حرف می زنند و در صورتی که شما ھم این زبان را بدانید، جور دیگری به شما نگاه می کنند. لباس ھای تمیز و مرتب ھم اثر مثبتی بر مردم آلمان دارد. از نزدیک شدن به آدم ھا ابا دارند. برای ھمین ماچ و بوسه موقع سلام و احوال پرسی را دوست ندارند و در صف ھای سینما، اتوبوس و غیره، فاصله را با نفر جلویی حفظ می کنند. این فاصله را ھمه حفظ می کنند و کسی خودش را بین شما و نفر جلویی جا نمی زند.

6) اپرا و تئاتر خیلی گران است و البته تماشای این ھنرھا در اروپا برای خود کار قشنگی است. سینما ارزان است. حداکثر ١۵ یورو بھای تماشای فیلم در آلمان است. سینماھای فرھنگی، اکشن و ھالیوودی مخاطبان خودشان را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات آژانس

  •    ایران، تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید صابونچی، نبش کوچه چهارم، پلاک 20، طبقه اول، واحد 11

  •     تلفن: 88176929 فکس :88170191

  •    ایمیل: info@sarebanekavir.com

تماس با ما

© تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به آژانس مسافرتی ساربان گشت کویر می باشد.

تور، بلیط، فرم سفارت، وقت سفارت، اروپا، وقت vip، چارتر، لحظه آخری، بلیط تک، آفر، ویزای کانادا، تضمینی، رزرو هتل، سفارت، تور ارزان، زیر قیمت اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، اروپا، ویزای اروپا، ویزای شنگن، کیش، مشهد، قشم، شیراز، اصفهان، مشهد مقدس، استانبول، تایلند، تایلند پوکت، تایلند پاتایا، بانکوک پاتایا، ارمنستان، دبی، مالزی، گرجستان، بلغارستان، آنتالیا، ساربان گشت کویر، آژانس مسافرتی ساربان، آژانس، مسافرت، تور اسپانیا، تور ایتالیا، تور فرانسه، تور اروپا، تور کیش، تور مشهد، آژانس مسافرتی هواپیمایی ساربان گشت کویر، ساربان، آژانس مسافرتی، قیمت تور اسپانیا، قیمت تور ایتالیا، قیمت تور فرانسه، قیمت تور اروپا، قیمت تور کیش، قیمت تور مشهد، قیمت ویزای اروپا، قیمت ویزای شنگن، قیمت تور کیش، قیمت تور مشهد، قیمت تور قشم، قیمت تور شیراز، قیمت تور اصفهان، قیمت تور مشهد مقدس، قیمت تور استانبول، قیمت تور تایلند، قیمت تور تایلند پوکت، قیمت تور تایلند پاتایا، قیمت تور بانکوک پاتایا، قیمت تور ارمنستان، قیمت تور دبی، قیمت تور مالزی، قیمت تور گرجستان، قیمت تور بلغارستان، قیمت تور آنتالیا، نرخ ویژه تور اسپانیا، نرخ ویژه تور ایتالیا، نرخ ویژه تور فرانسه، نرخ ویژه تور اروپا، نرخ ویژه تور کیش، نرخ ویژه تور مشهد، نرخ ویژه ویزای اروپا، نرخ ویژه ویزای شنگن، نرخ ویژه تور کیش، نرخ ویژه تور مشهد، نرخ ویژه تور قشم، نرخ ویژه تور شیراز، نرخ ویژه تور اصفهان، نرخ ویژه تور مشهد مقدس، نرخ ویژه تور استانبول، نرخ ویژه تور تایلند، نرخ ویژه تور تایلند پوکت، نرخ ویژه تور تایلند پاتایا، نرخ ویژه تور بانکوک پاتایا، نرخ ویژه تور ارمنستان، نرخ ویژه تور دبی، نرخ ویژه تور مالزی، نرخ ویژه تور گرجستان، نرخ ویژه تور بلغارستان، نرخ ویژه تور آنتالیا، ارزان ترین تور اسپانیا، ارزانترین تور ایتالیا، ارزان ترین تور فرانسه، ارزانترین تور اروپا، ارزان ترین تور کیش، ارزانترین تور مشهد، ارزان ترین ویزای اروپا، ارزانترین ویزای شنگن، ارزان ترین تور کیش، ارزانترین تور مشهد، ارزان ترین تور قشم، ارزانترین تور شیراز، ارزان ترین تور اصفهان، ارزانترین تور مشهد مقدس، ارزان ترین تور استانبول، ارزانترین تور تایلند، ارزان ترین تور تایلند پوکت، ارزانترین تور تایلند پاتایا، ارزان ترین تور بانکوک پاتایا، ارزانترین تور ارمنستان، ارزان ترین تور دبی، ارزانترین تور مالزی، ارزان ترین تور گرجستان، ارزانترین تور بلغارستان، ارزان ترین تور آنتالیا، رزرو تور اسپانیا، آفر تور ایتالیا، تورهای فرانسه، نرخ تور اروپا، تور ارزان کیش، بلیط تور مشهد، بلیط تک استانبول، فرم ویزای اروپا، وقت سفارت اروپا، فرم ویزای شینگن، درخواست ویزای شینگن، قیمت ویزای شینگن، نرخ ویژه ویزای اروپا، تعیین وقت سفارت اروپا، تورهای اروپایی، ویزای کانادا، وقت سفارت کانادا، پیکاپ سفارت کانادا، ویزا تضمینی کانادا، وقت سفارت آمریکا در دبی، قیمت ویزا کانادا، نرخ ویژه ویزا کانادا