اطلاعات مهم در مورد ویزای تحصیلی انگلستان

 • برای تحصیل در انگلیس باید معدل بالای 17 باشد
 • پس از ارسال نامه پذیرش تحصیلی از سوی مدرسه ویا دانشگاه، تنها ۶ ماه فرصت دارید برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نمایید و در صورت سپرس شدن این زمان، ادمیشن موجود دیگر اعتبار نخواهد داشت.
 • برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس باید بصورت آنلاین اقدام کرد
 • برای این که بعد از تحصیل قادر به اقامت انگلستان باشید باید کارفرمایی یافته و در صورتی که کار مناسبی با حداقل حقوق پایه این کشور بیابید می توانید اقامت کاری دریافت نمایید و در صورتی که در انگلستان ۳ الی ۵ سال کار کنید و مالیات بپردازید می توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. هم چنین در صورتیکه بعد از دریافت اقامت دائم ۱۲ ماه به طور مستمر در این کشور زندگی کرده باشید می توانید برای تابعیت و پاسپورت انگلستان درخواست نمایید.
 • برای کار حین تحصیل با داشتن ویزای تحصیلی انگلستان باید با موافقت دانشگاه و مجوز به صورت پاره وقت حداکثر تا 20 ساعت کار کنید. سن کار بالای 16 سال است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلستان

 

1. پاسپورت و یک صفحه کاملا خالی در پاسپورت  برای ویزای تحصیلی انگلستان

2. مدارکی که نشان دهنده امکان تامین هزینه سفر و اقامت باشد همچون تمکن مالی انگلیس از بانک و یا ریز حساب برای ۶ ماه گذشته

  • مبلغ مورد نظر شامل شهریه دانشگاه برای یک سال و هزینه زندگی در انگلیس برای 9 ماه است. شهریه با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی شما متغیر است و یا باید رسید پرداخت شهریه را ارائه دهید یا اینکه مبلغ شهریه را در حساب بانکی خود داشته باشید.برای تحصیل در لندن ماهیانه مبلغ ۱۲۶۵ پوند و تحصیل در بقیه شهرها باید مبلغ ۱۰۱۵ پوند برای هر ماه در نظر بگیرید. مجموعا هزینه 9 ماه زندگی را در حساب بانکی خود داشته باشید.

 

3. مدارکی که نشان دهنده بر محل اقامت در UK و بلیط هواپیما

4. اطلاعات شخصی یکی از اولیا اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشند جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

5. ترجمه مدارکی که به زبان انگلیسی می باشند جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

6. کپی فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس

7. دو قطعه عکس تمام رخ در سایز ۵/۴ * ۵/۳

8. ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت تاهل)

9. پرداخت هزینه بررسی ویزای تحصیلی معادل 335 پوند

ویزای تحصیلی انگلستان

شروع سال تحصیلی در انگلستان

 

سال تحصیلی انگلیس از سپتامبر هرسال شروع می شود و در ماه ژوئیه به اتمام می رسد. هر سال تحصیلی از سه ترم به همراه یک یا دو هفته تعطیلات در وسط هر ترم تشکیل شده است.

ترم پاییز

اوایل سپتامبر شروع می شود و در هفته سوم ماه دسامبر به پایان می رسد.

ترم بهار

هفته اول / دوم ژانویه شروع می شود و در اوایل آوریل پایان می یابد.

ترم تابستان

دو هفته بعد از عید پاک شروع می شود و هفته سوم تیرماه تمام می شود

انواع دوره های تحصیلی در انگلستان

تحصیل در انگلستان‌ از پنج‌ سالگی آغاز می شود و طی یک‌ دوره‌ پنج‌ ساله‌ ابتدایی کودکان‌ با محیط‌ و نحوه‌ آموزش‌ و شرایط‌ محل‌ تحصیل‌ آشنا شده‌ و وارد دوره‌ متوسطه‌ می شوند که‌ روابط‌ منظم‌تری دارد.

دوره GCSE مخفف  General Certificate Secondary Education  می باشد که معمولا شامل سالهای ۸-۹-۱۰ ( سالهای اول دبیرستان ) می باشد و حداقل سن دانش آموز برای شروع در این دوره  ۱۴ سال تمام و حداکثر سن ۱۷ سال می باشد. دانش آموزان پس از گذراندن این دوره ها می توانند وارد دوره های پیش دانشگاهی یک یا دو ساله شوند . نمره دورهGCSE به صورت ۸۰% نمرات امتحانات نهایی که به صورت سراسری در انگلستان برگزار می شود و ۲۰% فعالیتهای کلاسی دانش آموز محاسبه می گردد.

دوره فاندیشن (Foundation Program) دوره‌ای تمام وقت برای دانشجویان خارجی است که دوره دبیرستان را پشت سر گذاشته اند و در دوره دیپلم نمره‌های خوبی گرفته اند. این دوره فاندیشن برای افرادی هم توصیه می‌شود که مایلند مستقیم به دانشگاه های انگلستان وارد شوند و به دلیل تفاوت‌های سیستم آموزشی انگلستان و ایران واجد شرایط نیستند.  دورهIFP  (International Foundation Program) دانشجو را برای ورود به دانشگاه، در رشته های کارشناسی آماده می کند و مجموعه ای است از تحصیل در دروس دانشگاهی انتخابی دانشجو و هم چنین انگلیسی در سطوح دانشگاهی و مهارت های تحصیلی.

دانشجو در انتهای هر دوره، در درس مد نظر آگاهی لازم را خواهد داشت؛ به علاوه توانائی های خود را در زمینه مهارت‌های دانشگاهی و زبان برای ورود به دانشگاه در دوره های کارشناسی افزایش می دهد. دانشجو برای ورود به این دوره IFP بایستی بتواند مدارکی دال بر نشان‌دادن وضعیت هوشی خوب و استاندارد و درجه زیادی از انگیزه و سطح مناسبی از زبان انگلیسی از خود نشان دهد.

دانشجویان خارجی در صورتی که برای این دوره اقدام کنند، شانس زیادتری برای ورود به رشته دانشگاهی خواهند داشت، به شرطی که دوره را با موفقیت و با نمره های لازم پشت سر بگذارند و شرایط ورودی رشته مد نظر را داشته باشند. دوره های پیش دانشگاهی برای دانشجویانی است که در کشورهایی تحصیل کرده اند که مدارکشان در انگلستان شناخته شده نباشد. دانش آموزان عموماً باید نمره های خوبی از دروس خود در کشورشان گرفته باشند تا بتوانند برای این دوره ها اقدام کنند.

 1. دوره کارشناسی ارشد در انگلستان به صورت یکساله می باشد.
 2. داشتن مدرک زبان آیلتس 6 یا 6.5مورد نیاز می باشد.
 3. متقاضیانی که موفق به اخذ نمره 6 به بالا در آیلتس نشده باشند، تنها با نمره 5.5 در آیلتس می توانند در دوره پیش کارشناسی ارشد یا Pre-Master شرکت داشته باشند.
 4. شرایط سنی برای تحصیل کارشناسی ارشد حداکثر 27 سال
 5. دانشجوی دوره کارشناسی اجازه کار پاره وقت برای 20 ساعت در هفته را دارد.
 6. هزینه های تحصیلی میانگین بین 15۰۰۰ تا 20۰۰۰ پوند در سال می باشد.
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس در اغلب موارد محدودیت سنی ندارد اما علاوه بر مدرک معتبر دوره لیسانس، متقاضی باید از سطح مطلوب زبان انگلیسی (عموماآیلتس ۶) و هم‌چنین چند مدرک جانبی دیگر هم‌چون توصیه نامه تحصیلی(Recommendation letter) انگیزه نامه (Motivation Letter) و رزومه کاری و تحصیلی مناسب ارائه نماید.

یکی از مقاطع برای تحصیل در انگلستان A-Level می باشد. این دوره مناسب برای سن ۱۵ سال به بالا و کسانی که خواستارتحصیل دردوره ‌های دارای اعتبار بین‌المللی و ورود به بهترین دانشگاه‌ها هستند می باشد.

در این دوره دانشجویان سه یا چهار درس را می خوانند و هرچه نمره ی A-level کسب شده بالاتر باشد، شانس ورود دانشجو به دانشگاه رده بالا بهتر خواهد بود ورود به  این‌ دوره‌ با شرکت‌ در امتحانات‌ مربوط به سال دهم و اخذ گواهینامه‌General Certificate Secondary Education (G.C.S.E)  ‌ و پایان سال دهم (دوم دبیرستان در نظام آموزشی سابق ایران) امکان پذیر می باشد. کسانی‌ که‌ مایل‌ به‌ ادامه‌ تحصیل‌ در دوره های دانشگاهی هستند، باید پس‌ از گرفتن‌ گواهینامه‌ G.C.S.E دوره‌ A-Level  را که دو سال به طول می انجامد با موفقیت‌ بگذرانند.

نمرات دروس دوره A-level به صورت   A.B.C.D.E  درجه بندی شده است و کسانی که حداقل در دو درس نمره های A.B.C را کسب نمایند مستقیمأ وارد دانشگاه می شوند (رتبه دانشگاه ارتباط مستقیم با این نمرات خواهد داشت)  و افرادی که نمره آنان E.D باشد نمی توانند وارد دورهBachelor  (لیسانس ) شوند و وارد دوره های پایین تر H.N.D یا مراکزی با کیفیت پایین می شوند.

دوره هایA-Level  از ابتدا به صورت تخصصی گروه بندی می شوند. و دانش آموزان بر اساس علایق و تواناییها وارد A-Level تخصصی مرتبط به رشته مورد علاقه می شوند. به طور مثال : علاقه مندان به رشته پزشکی میبایست از ابتدا وارد دوره A-Level in Medicine شوند.

 1. دوره کارشناسی در انگلستانمعمولاً از ۳ سال به صورت عادی و فشرده برگزار می شود.
 2. تحصیل در مقطع کارشناسی نیازمند داشتن مدرک آیلتس حداقل ۵ یا ۵٫۵ می باشد(که در این صورت فرد پیش نیاز دوره های زبان را باید بگذراند). در صورتی که تمایل داشته باشد مستقیما وارد دوره اصلی شود آیلتس 6.5 آکادمیک نیاز است.
 3. شرایط سنی برای تحصیل کارشناسی حداکثر 22 سال
 4. دانشجوی دوره کارشناسی اجازه کار پاره وقت برای 10 ساعت در هفته را دارد.
 5. دانشجو در این مقطع نمی تواند خانواده خود را همراه خود داشته باشد و اخذ ویزای همراه برای این مقطع امکانپذیر نمی باشد.در صورتی که فرد ازدواج کرده باشد می تواند همسر خود را به عنوان همراه با خود ببرد.
 6. هزینه های تحصیلی میانگین بین ۸۰۰۰ تا ۳۸۰۰۰ پوند در سال می باشد که امکان دارد برای رشتۀ پزشکی افزایش یابد. رشته‌های علوم‌انسانی و اجتماعی در همۀ سطوح تحصیلی، کمترین هزینه را دارند.

 

 • افرادی که متقاضیتحصیل در انگلیسدر مقطع کارشناسی هستند باید ابتدا بتوانند که دو دوره GCSE شرکت کنند و حداقل نمره C را از آن کسب کنند. برای ورود به این آزمون نیز همانند دیگری کشور های دنیا نیاز است که دانشجو حداقل مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی را داشته باشد و همچنین تمامی مدارک او نیز به صورت ترجمه شده باشد. ریز نمرات تحصیلی دوره قبلی دانشجو یکی از مواردی است که اهمیت بسیاری به آن داده می شود به همین خاطر معمولا دانشگاه های انگلیس دانشجویانی را ثبت نام می کنند که دارای شرایط تحصیلی و ریزنمرات تحصیلی مناسبی باشند. دانشجویان برای ورود به این مقطع نیاز به مدرک زبان انگلیسی معتبر نیز دارند.

 

 • تمامی متقاضیان تحصیل کارشناسی در انگلیس برای ورود مستقیم به دانشگاه باید حداقل مدرک زبان آیلتس 6.5 را داشته باشند.

 

 • کالج های انگلیس دولتی می باشد و حدود قیمت آنها بین ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند می رسد.
 1. تحصیل در مقطع دکترا در انگلستانبه صورت دوره تحصیلی سه تا شش ساله می باشد.
 2. داشتن نمره زبان آیلتس ۷ مورد نیاز می باشند.
 3. داشتن استاد راهنما و پروپوزال قوی مورد نیاز می باشد
 4. در صورتیکه متقاضی این موارد را مشخص نکرده باشد، پس می تواند درابتدا از دوره های پیش دکترا یا Pre-PhD استفاده نموده و پس از گذراندن این دوره شش ماهه وارد مقطع دکترا شود.
 5. هزینه های تحصیلی میانگین بین 15۰۰۰ تا 25۰۰۰ پوند در سال می باشد.
 6. دانشجوی دوره دکتری اجازه کار پاره وقت برای 20 ساعت در هفته را دارد.

 

 • در مقطع دکترا استفاده از بورسیه های تحصیلی برای فارغ التحصیلان با توجه به شرایط و امتیازات ایشان، امکان پذیر می باشد.تحصیل PHD در انگلیسبه علت توسعه مهارت های پژوهشی فرد را به عنوان یک محقق کارآمد در محیط کار مطرح می کند و دادن مقاله انگلیسی به دانشگاه توضیح می دهد که قصد انجام چه تحقیقی را دارید یعنی روی یک طرح یا تز کار می کنید. 

بورسیه تحصیلی انگلستان

 

یکی از راه های تحصیل رایگان در انگلیس اخذ بورسیه تحصیلی در تمام رشته ها و در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کمبریج ارائه می گردد و با داشتن شرایط تعریف شده سالیانه با دریافت 35000 پوند از شرایط تحصیل رایگان در انگلیس برخوردار می شوند..

از شرایط تحصیل رایگان در انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معدل بالا
 • مدرک زبان
 • مقالات معتبر بین‌المللی
 • میانگین هزینه تحصیل در انگلیس
ویزای توریستی انگلستان

دانشگاه های که برای پذیرش نیازی به مدرک زبان ندارند

 

بعضی از دانشگاه‌ ها، معیار توانایی زبانی فرد متقاضی را نمره‌ های مدرسه و دبیرستان آن‌ها می دانند . در برخی از دانشگاه‌ها دانشجویان با حداقل نمرۀ 60 و بالاتر از آن در کلاس دهم و دوازدهم پذیرش می‌شوند. گاهی اوقات نیز تنها نمرۀ کلاس دوازدهم شخص متقاضی تحصیل در انگلستان ، معیار سنجش است زیرا آخرین نمره، جدیدتر از نمرۀ سال دهم و یازدهم خواهد بود .

همچنین لازم به ذکر است اگر دانشجویی در طول دورۀ تحصیل خود از زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزشی استفاده کند و کلیه نمره‌ های او بالا باشد، کمیتۀ پذیرش، از دریافت مدرک آیلتس صرف نظر می کند .

 • برخی از دانشگاه‌ ها معمولا قبل از قطعی‌ شدن پذیرش، با فرد متقاضی صحبت خواهند کرد . صورت تلفنی انجام می شود و ممکن است امتحانی هم در نزدیک‌ترین مرکز انجام شده باشد . با این مصاحبه ، میزان توانایی زبانی فرد آزموده شده و اگر دانشجویی بتواند بر مصاحبه کننده موثر شود ، در این زمینه شانس بیشتری دارد .

 

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بدون مدرک آیلتس در این دانشگاه‌ها تحصیل کنند:

 • دانشگاه بیرمنگام سیتی
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه شفیلدهالام
 • دانشگاه واریک
 • دانشگاه ساوث بنک لندن
 • دانشگاه نورث آمبریا
 • دانشگاه رابرت گوردن
 • دانشگاه بولتون

این دانشگاه ها پذیرش های مشروط به گذراندن دوره زبان برای متقاضیان بین الملل صادر می نمایند.این بدان معناست که دانشجویان در ابتدا وارد کورس زبان شده و پس از آن می توانند وارد دوره اصلی شوند.

ولی سفارت انگلستان برای متقاضیان خارجی داشتن مدرک زبان معتبر را جهت صدور ویزا الزامی می داند. ورود به کالج ها و دانشگاه های کشور انگلستان بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی و کنکور می باشد و این خود مزیتی برای متقاضیان تحصیل در انگلستان می باشد. 

خوابگاه در لندن

 

در خوابگاه برای هر دانشجو اتاق‌خواب اختصاصی در نظر گرفته شده، اما آشپزخانه به‌صورت مشترک در اختیار آنان و دیگر دانشجویان قرار می‌گیرد. آشپزخانه‌ها مجهز به یخچال، فریزر و اجاق خوراک‌پزی هستند، دانشجویان می‌توانند از سوپرمارکت‌های محلی خرید کرده و غذایشان را طبخ کنند. البته تعدادی از خوابگاه‌های لندن به دانشجویان غذای گرم ارائه می‌کنند. اقامت در خوابگاه‌های دارای امکانات غذایی با ارائه صبحانه و شام همراه است.

معمولاً دانشگاه دو گزینه اتاق معمولی و اتاق دارای سرویس بهداشتی (سوئیت) را پیش روی شما قرار می‌دهد. اگر اتاق معمولی را برگزینید، با دیگران به‌طور مشترک از امکانات حمام و سرویس بهداشتی استفاده خواهید کرد. سوئیت‌ها دارای سرویس بهداشتی اختصاصی (شامل توالت‌فرنگی، روشویی و دوش) هستند. اتاق‌ها معمولاً دارای یک تختخواب، یک میز، یک کمد لباس و یک قفسه کتاب هستند. دسترسی به اینترنت، برق، گرمایش و آب گرم، در اجاره‌بها لحاظ شده‌است.

خوابگاه دارای نگهبانی و انتظامات ۲۴ساعته (شبانه‌روزی) است. اکثر خوابگاه‌ها مختلط هستند و دانشجویان دختر و پسر را پذیرش می‌کنند. این‌گونه نیست که امکانات اقامتی هر دانشگاه بر اساس تفکیک جنسیتی باشد.

 

هزینه اسکان در خوابگاه

 

هزینه خوابگاه معمولاً شامل هزینه‌های جانبی از قبیل برق، آب و اینترنت می‌شود.

  • اتاق معمولی (استاندارد)   ۲۱۰ – ۱۳۵ پوند در هفته
  • سوئیت ۲۶۰ – ۱۳۰ پوند در هفته
  • آپارتمان کوچک ۳۴۰ – ۱۴۰ پوند در هفته

شهریه مراکز خصوصی اسکان دانشجویی

 

هزینه‌ها معمولاً شامل تمام قبوض برق، آب و اینترنت می‌شوند.

  • اتاق استاندارد: ۱۶۰ تا ۲۵۰ پوند در هفته
  • سوئیت: ۱۶۰ تا ۲۸۰ پوند در هفته
  • آپارتمان کوچک: ۲۸۰ تا ۵۰۰ پوند در هفته

اطلاعات آژانس

 •    ایران، تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید صابونچی، نبش کوچه چهارم، پلاک 20، طبقه اول، واحد 11

 •     تلفن: 88176929 فکس :88170191

 •    ایمیل: info@sarebanekavir.com

تماس با ما

© تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به آژانس مسافرتی ساربان گشت کویر می باشد.

تور، بلیط، فرم سفارت، وقت سفارت، اروپا، وقت vip، چارتر، لحظه آخری، بلیط تک، آفر، ویزای کانادا، تضمینی، رزرو هتل، سفارت، تور ارزان، زیر قیمت اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، اروپا، ویزای اروپا، ویزای شنگن، کیش، مشهد، قشم، شیراز، اصفهان، مشهد مقدس، استانبول، تایلند، تایلند پوکت، تایلند پاتایا، بانکوک پاتایا، ارمنستان، دبی، مالزی، گرجستان، بلغارستان، آنتالیا، ساربان گشت کویر، آژانس مسافرتی ساربان، آژانس، مسافرت، تور اسپانیا، تور ایتالیا، تور فرانسه، تور اروپا، تور کیش، تور مشهد، آژانس مسافرتی هواپیمایی ساربان گشت کویر، ساربان، آژانس مسافرتی، قیمت تور اسپانیا، قیمت تور ایتالیا، قیمت تور فرانسه، قیمت تور اروپا، قیمت تور کیش، قیمت تور مشهد، قیمت ویزای اروپا، قیمت ویزای شنگن، قیمت تور کیش، قیمت تور مشهد، قیمت تور قشم، قیمت تور شیراز، قیمت تور اصفهان، قیمت تور مشهد مقدس، قیمت تور استانبول، قیمت تور تایلند، قیمت تور تایلند پوکت، قیمت تور تایلند پاتایا، قیمت تور بانکوک پاتایا، قیمت تور ارمنستان، قیمت تور دبی، قیمت تور مالزی، قیمت تور گرجستان، قیمت تور بلغارستان، قیمت تور آنتالیا، نرخ ویژه تور اسپانیا، نرخ ویژه تور ایتالیا، نرخ ویژه تور فرانسه، نرخ ویژه تور اروپا، نرخ ویژه تور کیش، نرخ ویژه تور مشهد، نرخ ویژه ویزای اروپا، نرخ ویژه ویزای شنگن، نرخ ویژه تور کیش، نرخ ویژه تور مشهد، نرخ ویژه تور قشم، نرخ ویژه تور شیراز، نرخ ویژه تور اصفهان، نرخ ویژه تور مشهد مقدس، نرخ ویژه تور استانبول، نرخ ویژه تور تایلند، نرخ ویژه تور تایلند پوکت، نرخ ویژه تور تایلند پاتایا، نرخ ویژه تور بانکوک پاتایا، نرخ ویژه تور ارمنستان، نرخ ویژه تور دبی، نرخ ویژه تور مالزی، نرخ ویژه تور گرجستان، نرخ ویژه تور بلغارستان، نرخ ویژه تور آنتالیا، ارزان ترین تور اسپانیا، ارزانترین تور ایتالیا، ارزان ترین تور فرانسه، ارزانترین تور اروپا، ارزان ترین تور کیش، ارزانترین تور مشهد، ارزان ترین ویزای اروپا، ارزانترین ویزای شنگن، ارزان ترین تور کیش، ارزانترین تور مشهد، ارزان ترین تور قشم، ارزانترین تور شیراز، ارزان ترین تور اصفهان، ارزانترین تور مشهد مقدس، ارزان ترین تور استانبول، ارزانترین تور تایلند، ارزان ترین تور تایلند پوکت، ارزانترین تور تایلند پاتایا، ارزان ترین تور بانکوک پاتایا، ارزانترین تور ارمنستان، ارزان ترین تور دبی، ارزانترین تور مالزی، ارزان ترین تور گرجستان، ارزانترین تور بلغارستان، ارزان ترین تور آنتالیا، رزرو تور اسپانیا، آفر تور ایتالیا، تورهای فرانسه، نرخ تور اروپا، تور ارزان کیش، بلیط تور مشهد، بلیط تک استانبول، فرم ویزای اروپا، وقت سفارت اروپا، فرم ویزای شینگن، درخواست ویزای شینگن، قیمت ویزای شینگن، نرخ ویژه ویزای اروپا، تعیین وقت سفارت اروپا، تورهای اروپایی، ویزای کانادا، وقت سفارت کانادا، پیکاپ سفارت کانادا، ویزا تضمینی کانادا، وقت سفارت آمریکا در دبی، قیمت ویزا کانادا، نرخ ویژه ویزا کانادا